Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów w Poznaniu

Rozliczamy księgi przychodów i rozchodów - zawodowo!

AK-PLUS - KPIR Poznań

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków natury organizacyjnej oraz formalno-prawnej. Dbałość o kwestie związane z prowadzeniem niezbędnej dokumentacji ma ogromne znaczenie w kontekście optymalizacji podatkowych. Jednocześnie właściciele przedsiębiorstw mogą kontrolować obszar finansowy w sposób precyzyjny i poparty zapisami formalnymi. Jednym z elementów ewidencji księgowej jest księga przychodów i rozchodów. Poznań to miasto, w którym nasze biuro rachunkowe oferuje profesjonalne usługi w zakresie prowadzenia KPIR. Działamy zarówno na terenie miasta Poznań, jak i w innych okolicznych miejscowościach.
Zadbamy o Twoją podatkową księgę przychodów i rozchodów!

W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów uwzględniono szereg uwarunkowań prawnych, które powinny zostać spełnione przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Jako doświadczone biuro rachunkowe doskonale zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie KPIR wymaga detalicznego podejścia i kompleksowej znajomości treści regulacji zawartych w rozporządzeniu. Dlatego też stawiamy na profesjonalne i indywidualne podejście do każdego klienta. Realizujemy usługę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu od ponad 20 lat. Nasze biuro posiada licencję Ministra Finansów z 2001 roku, która potwierdza kwalifikacje księgowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, a także wysokim kwalifikacjom kadry pracowniczej możemy zagwarantować najwyższą jakość usługi.

Anna Klupczyńska księgowa Poznań
Anna Klupczyńska

Właścicielka biura rachunkowego AK-PLUS

Prowadzenie KPIR – Poznań | O nas

Biuro rachunkowe AK-PLUS specjalizuje się w profesjonalnych usługach księgowych na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nasza kancelaria prawno-rachunkowa świadczy usługę prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów dla osób fizycznych oraz spółek cywilnych, jawnych i partnerskich. Każde zlecenie realizowane jest w sposób indywidualny. Przed podjęciem współpracy kompleksowo przedstawiamy klientom zakres naszych usług. Jesteśmy terminowi, rzeczowi i otwarci na zapewnienie fachowego doradztwa w obszarach związanych z księgowością i rachunkowością.

Księga przychodów i rozchodów – Poznań i okolice

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów nie tylko wymaga zarówno znajomości aktualnych przepisów prawa podatkowego, ale również poszukiwania właściwych i korzystnych rozwiązań podatkowych dla obsługiwanego przedsiębiorcy. Zapewniamy zgodny z zasadami i normami rachunkowości outsourcing ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR). Swoje usług kierujemy w szczególności do firm z miasta Poznań i powiatu poznańskiego, niemniej równie chętnie rozliczamy KPiR dla przedsiębiorców spoza Poznania. Ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, a także aktualnych regulacji prawnych. Dzięki temu osoby prowadzące działalność gospodarczą i jednocześnie decydujące się na skorzystanie z usługi prowadzenia KPIR mają zagwarantowaną najwyższą jakość usług na każdym etapie trwania współpracy.

Prowadzenie KPIR – Poznań | Dlaczego warto?

Księga przychodów i rozchodów to jeden z elementów ewidencji księgowej, którego głównym celem jest przede wszystkim wyliczanie dochodu osiągniętego przez przedsiębiorcę. Niezaprzeczalną zaletą prowadzenia księgi przychodów i rozchodów jest możliwość wliczenia w koszty tych wydatków, które są powiązane w sposób bezpośredni z uzyskaniem przychodu. Zgodnie z § 10 ust. 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR, wszelkie zapisy formalno-prawne powinny być niewadliwe i rzetelne. Skorzystanie z pomocy naszych ekspertów ds. księgowości i rachunkowości to gwarancja, że dokonywane w KRIP zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty i są w pełni zgodne z określonymi przez ustawodawcę regulacjami. Serdecznie zachęcamy do kompleksowego zapoznania się z zakresem usługi. W przypadku chęci nawiązania współpracy, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów - zakres usługi

Co obejmuje oferta prowadzenia KPiR?

Usługa prowadzenia księgi przychodów i rozchodów przez nasze biuro księgowe z Poznania obejmuje następujące czynności:

 • prowadzenie KPiR zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi,
 • prowadzenie ewidencji, które są wymagane przepisami prawa tj.,
  • ewidencje VAT dla dokumentów sprzedaży i zakupów,
  • ewidencja wyposażenia oraz środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
 • zamknięcie miesiąca i naliczanie podatków oraz sporządzanie wymaganych deklaracji VAT-7 lub VAT-7K, VAT-UE oraz JPK na podstawie prowadzonych rejestrów VAT,
 • ustalenie rocznego planu amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz dokonanie miesięcznych odpisów amortyzacyjnych,
 • rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych oraz exportu i importu,
 • prowadzenie rozrachunków podatków i rozrachunków składek ZUS,
 • zamknięcie roczne połączone jest ze sporządzeniem zeznania podatkowego – rocznego,
 • przygotowanie sprawozdań dla GUS na podstawie danych wynikających z ksiąg
 • fachowe doradztwo w zakresie KPiR.

Zleć nam prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów Twojej firmy!

Rekomendacje

Bierzemy pełną odpowiedzialność za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. To sprawia, że nasi klienci obdarowują nas pełnym zaufaniem, a my ich nie zawodzimy. Robimy to, co kochamy. Rozliczamy księgi przychodów i rozchodów w sposób profesjonalny, dokładny i terminowy. Właśnie dzięki temu na poznańskim rynku usług księgowych jesteśmy często uważani za wzór do naśladowania. Przez skromność nie będziemy zaprzeczać 🙂

Pakiet korzyści z prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów w Poznaniu

Wybierz nas i zyskaj!

Nawet najlepiej skrojona oferta prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu często pomija tzw. wartość dodaną. Coś, co sprawia, że do rozliczania KPiR wybiera się dane biuro rachunkowe. Jesteśmy świadomi potrzeb naszych klientów. Wiemy czego oczekują i w jaki sposób możemy im pomóc. Wyróżniamy się nie tylko na tle lokalnego rynku usług księgowych, ale również i na regionalnym. Sprawdź, co obejmuje pakiet korzyści z prowadzenia księgi przychodów i rozchodów jeżeli wybierzesz nasze poznańskie biuro rachunkowe! 

Rzetelność i skrupulatność

Posiadamy staż ponad 20 lat w rozliczaniu podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów dla firm z Poznania.

Najlepsza cena w Poznaniu!

Porównując stosunek ceny do jakości i zakresu usługi, mamy najlepszą ofertę prowadzenia KPiR w Poznaniu... i na dodatek w pełni elastyczną!

Reprezentacja firmy

Kiedy zajdzie taka konieczność, będziemy reprezentować Twoją firmę przed Urzędem Skarbowym.

Certyfikowana księgowa

Nasza certyfikowana księgowa zadba o finanse Twojej firmy, dzięki czemu będziesz mógł prowadzić swój biznes znacznie efektywniej!

Stały kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Udostępnimy bezpośredni kontakt do Twojego indywidualnego księgowego.

Gwarancja bezpieczeństwa

Posiadamy wykupione ubezpieczenie OC obowiązkowe i dobrowolne w PZU. To jeden z gwarantów bezpiecznej realizacji usługi rozliczania ksiąg przychodów i rozchodów.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące KPiR

6 najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami

Co oznacza akronim KPiR?

KPiR to skrót od pojęcia Księga Przychodów i Rozchodów.

Co to jest Księga Przychodów i Rozchodów?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to najpopularniejsza w Polsce ewidencja prowadzona w celach rozliczenia podatków. Jej wyrób jest dobrowolny. Z tej uproszczonej formy ewidencji korzystają zwykle mikro i małe przedsiębiorstwa prowadzące działalność jako osoba fizyczna lub jako inny podmiot.

Kto może prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów?

Uproszczoną księgowość mogą prowadzić:
 • osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które jako formę opodatkowania przychody wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy;
 • spółki jawne osób fizycznych
 • spółki cywilne osób fizycznych;
 • spółki partnerskie.
których przychody netto za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 euro. Po przekroczeniu tego limitu zobligowane są do prowadzenia pełnej księgowości.

Czy można samodzielnie prowadzić książkę przychodów i rozchodów?

Tak, można samodzielnie prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Niemniej jednak konieczna jest znajomość aktualnych przepisów prawnych oraz skrupulatność i bezbłędność. Zdecydowanie lepiej jest to powierzyć profesjonalistiom, np. biuru rachunkowemu AK-PLUS z Poznania, a samemu skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej.

Kiedy należy dokonywać zapisów w KPiR?

Powierzając prowadzenie uproszczonej księgowości kancelarii księgowej wystarczy dostarczyć wszystkie dokumenty 7-mego dnia miesiąca następującego po miesiącu który będziemy rozliczać.

Które biuro rachunkowe zajmuje się rozliczaniem ksiąg przychodów i rozchodów?

Większość biur rachunkowych świadczy usługę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Zdaniem wielu przedsiębiorców, rzetelnie wywiązuje się z tego Anna Klupczyńska, księgowa z Poznania.

Kto jest małym podatnikiem?

Mały podatnik to podatnik, który uzyskał przychód ze sprzedaży za 2023 rok (łącznie z kwotą należnego podatku VAT) do kwoty 2 000 000 EURO tj. 9 218 000 zł. Kwota limitu została zaokrąglona do 1 000 zł zgodnie z przepisami (do obliczenia limitów został zastosowany średni kurs NBP z dnia 2 października 2023 roku, który wynosi 4,6091 zł/ euro).

Jakie są przywileje małego podatnika?

 • Środki trwałe można amortyzować jednorazowo do kwoty 50 000 euro (z pewnymi wyjątkami). W 2024 roku kwota ta wyniesie 230 000 zł. Kwota limitu została zaokrąglona do 1 000 zł zgodnie z przepisami.
 • Zaliczki na podatek dochodowy można wpłacać kwartalnie.