Księgowa Poznań Grunwald
Nasz zespół księgowy prowadzony jest przez założycielkę firmy – panią Annę Klupczyńską.
Anna Klupczyńska to rodowita Poznanianka. Wiedzę z zakresu księgowości zdobywała podczas studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu o kierunku „Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw” oraz jako aktywna uczestniczka licznych szkoleń, kursów i warsztatów branżowych.
Doświadczenie w pracy jako samodzielna księgowa początkowo zdobywała w oparciu o umowę o pracę w dużych, powszechnie rozpoznawalnych firmach działających między innych w takich branżach jak: papiernicze i budowlane, które prowadziły działalność w zakresie usług, handlu i produkcji.
Na podstawie wiedzy, zdobytego wykształcenia i praktyki w dniu 21 września 2001 roku uzyskała świadectwo kwalifikacyjne do usługowego świadczenia ksiąg rachunkowych wydane przez Ministra Finansów, co uprawniało do otwarcia i prowadzenia biura rachunkowego. Potwierdzenie tego można znaleźć w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2003 r. oraz w Komunikacie nr 4/DR/03 Ministerstwa Finansów z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie wpisania do rejestru osób, które uzyskały świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych pod pozycją nr 14839.
Anna Klupczyńska posiada ponad 30-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku księgowej. Natomiast od blisko 20 lat świadczy profesjonalne usługi księgowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Poznania i powiatu poznańskiego.
Właścicielka biura rachunkowego AK-PLUS
Cechy dobrej księgowej
Wybór księgowego nie należy do prostych zadań. W końcu rzetelnie prowadzona księgowość w firmie w znacznym stopniu decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa. W związku z tym każdemu właścicielowi i menedżerowi zależy, aby znaleźć osobę, na której można bezwarunkowo polegać. Poniżej zaprezentowane zostały cechy osobowościowe dobrej księgowej. Dobrej, czyli takiej, której kompetencje są niezbędne przy pracy w księgowości.
Odpowiednie wykształcenie i wiedza
Ukończenie uczelni wyższej w kierunku zbieżnym z wykonywanym zawodem. W przypadku zawodu księgowego, wskazanym jest zdobycie dyplomu w kierunku „rachunkowość i finanse”. Szczególnie ważnym jest również aktualizowanie wiedzy z zakresu rachunkowości, w tym w szczególności aktów prawnych.
Bogate i różnorodne doświadczenie
Dobrą księgową cechuje nie tylko przygotowanie merytoryczne i znajomość aktualnych przepisów prawa dotyczących księgowego, ale również i odpowiednie doświadczenie na samodzielnym stanowisku. Wąska specjalizacja jest ważna, ale doświadczenie nabyte podczas rozliczania firm z różnych branż przekłada się na szerszą perspektywę rozliczeń, dając zwykle więcej możliwości.
Zrozumienie przedmiotu działalności
Szczególnie ważne przy korzystaniu z outsourcingu księgowego jest to, aby księgowa odpowiadająca za prowadzenie księgowości firmy znała i rozumiała specyfikę działalności przedsiębiorstwa. Dzięki temu będzie mogła zarówno bezbłędnie rozliczać faktury, jak również wskazywać różne możliwości prawne z których przedsiębiorstwo będzie mogło skorzystać.
Zaangażowanie i ambicja
Sumienną księgową cechuje odpowiedni stosunek do pracy (zaangażowanie), polegający na wkładaniu starań w podejmowanie aktywności i poważne traktowanie swoich obowiązków, jak również niesłabnąca ambicja rozumiana jako chęć podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności. Szczególnie duże znaczenie będzie mieć również umiejętność dotrzymywania terminów. Bez niej można spodziewać się nie tylko licznych kontroli skarbowych, ale i narażenia się na kary.
Elastyczność i odporność na stres
Rzadko kiedy księgowa rozpoczyna pracę dla firmy bez historii. Zwykle świadczy usługi dla przedsiębiorstwa, które istnieje już jakiś czas na rynku. W związku z tym umiejętność adaptacji się do zastałych warunków, połączona z umiejętnością pracy pod presją czasu, pozwolą na właściwe wywiązywaniu się z powierzonych zadań.
Lojalność
Lojalna księgowa to skarb nie do przecenienia. Pracownik działu księgowego lub firma outsourcingowa świadcząca usługi księgowe ma dostęp do wszystkich danych przedsiębiorstwa. Zna jego kondycję, charakter przepływów finansowych, klientów i partnerów biznesowych. Wśród pożądanych cech dobrej księgowej musi być zatem uczciwość względem siebie i lojalność wobec partnera na rzecz którego świadczy swoje usługi.
Wysoka kultura osobista
Księgowa, którą cechuje wysoka kultura osobista, stanowi solidny filar firmy. Umiejętność prowadzenia rozmów w sposób kulturalny z pewnością nie zaszkodzi podczas kontaktu z Urzędem Skarbowym oraz przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.