Numer paragonu na fakturze uproszczonej

numer paragonu Media Markt

Gdzie znajdę numer paragonu?

Numer paragonu może znajdywać się w różnych miejscach na wydruku paragonu fiskalnego. W zależności od sprzedawcy i drukarki z której korzysta może znajdywać się w dosłownie każdym miejscu. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie przykładowych miejsc, w których można znaleźć numer paragonu. Infografika, poza miejscem numeru paragonu, wskazuje również miejsce, w którym znajdują się: dane sprzedawcy, NIP sprzedawcy, NIP nabywcy, data sprzedaży i data wystawienia,  wartość podatku VAT, wartość brutto transakcji, forma płatności, numer faktury uproszczonej.

Numer paragonu Auchan

Numer paragonu ze sklepu Auchan znajduje się po lewej stronie, pod nazwą „Wpłacono razem”.

numer paragonu Auchan

Numer paragonu Autostrada A2

Numer paragonu z autostrady A2 znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”. W tej samej linii co data zakupu, na prawo od niej.

numer paragonu autostrada a2

Numer paragonu Biedronka

Numer paragonu ze sklepu Biedronka znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY” (po prawej stronie).

Numer paragonu Bricoman

Numer faktury uproszczonej znajduje się u dołu paragonu, pod kodem kreskowym, po prawej stronie od „Nr faktury uproszczonej”, a jednocześnie nad informacją „Reklamacje z paragonem”. 

numer paragonu bricoman

Numer paragonu Carrefour

Numer paragonu ze sklepu Carrefour znajduje się po lewej stronie, zaraz pod wytłuszczonymi słowami: „SUMA PLN”, a nad NIP Nabywcy.

numer paragonu Castorama

Numer paragonu Castorama

Numer paragonu ze sklepu Castorama znajduje się po lewej stronie, zaraz pod wytłuszczonymi słowami: „SUMA PLN”, a nad NIP Nabywcy.

numer paragonu Castorama

Numer paragonu Hyperoil

Numer paragonu ze stacji benzynowej Hyperoil znajduje się po lewej stronie, zaraz pod wykropkowaną linią pod słowem: „Wpłacono razem”, a nad słowem „NIP Nabywcy:”.

numer paragonu hyperoil

Numer paragonu Leroy Merlin

Numer paragonu ze sklepu Leroy Merlin znajduje się po lewej stronie, pod wytłuszczonymi słowami: „SUMA PLN” i wybraną formą płatności oraz „Wpłacono razem”, a nad NIP Nabywcy.

numer paragonu Leroy Merlin

Numer paragonu Media Expert

Numer paragonu ze sklepu Media Markt znajduje się w dolnej części wydruku paragonu fiskalnego, powyżej nazwy „NIP nabywcy”, po lewej stronie od napisu „#Kasa”.

numer paragonu media expert

Numer paragonu Media Markt

Numer paragonu ze sklepu Media Markt znajduje się u dołu wydruku paragonu fiskalnego, powyżej wybranej formy płatności i zapłaconej kwoty. Numer paragonu z Media Markt znajduje się w linii zaczynającej się od „Nr sys.”, między pierwszym a drugim slashem (/).

numer paragonu Media Markt

Numer paragonu NORAUTO

Numer paragonu ze sklepu NORAUTO znajduje się po lewej stronie, pod wytłuszczonymi słowami: „SUMA PLN” i wybraną formą płatności oraz „Wpłacono razem”, a nad NIP Nabywcy. W tej samej linii co numer kasjera.

numer paragonu Norauto

Numer paragonu Rossmann

Numer paragonu ze sklepu Rossmann znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”. W tej samej linii co data zakupu, na prawo od niej.

numer paragonu rossmann

Numer paragonu Społem

Numer paragonu ze sklepu Społem znajduje się po lewej stronie, pod wytłuszczonymi słowami: „SUMA PLN” i wybraną formą płatności oraz „Wpłacono razem” lub „Reszta PLN”, a nad NIP Nabywcy.

numer paragonu Społem

Numer paragonu ZEDAN

Numer paragonu ze sklepu ZEDAN znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), obok numeru NIP sprzedawcy, po prawej stronie nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

Gdzie znajduje się numer paragonu ZEDAN?

Numer biletu postojowego - Poznań

Numer biletu postojowego dla miasta Poznań znajduje się pod datą i godziną ważności biletu, po prawej stronie i jednocześnie bezpośrednio nad opłaconą kwotą postoju.

numer biletu postojowego Poznań

Kiedy numer paragonu fiskalnego jest numerem faktury uproszczonej?

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniły się przepisy dotyczące ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej. Jeżeli towar, materiał lub usługa są nabywane przez firmę i ich wartość nie przekracza 450,00 zł brutto lub 100 euro, to kupujący, który posiada paragon fiskalny na którym widnieje numer NIP nabywcy może skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego i ująć taki paragon w rejestrze zakupów VAT. Paragon fiskalny zawierający numer NIP kupującego jest uznawany w świetle prawa jako faktura uproszczona i można go także zaliczyć do kosztów podatkowych.

Pomoc w znalezieniu numeru paragonu

Klienci, których obsługuje nasze biuro rachunkowe nie muszą zastanawiać się, gdzie znajduje się numer paragonu. Rozliczając dla nich podatkowe księgi przychodów i rozchodów czy księgi handlowe nasi księgowi samodzielnie odnajdują numery paragonów i wprowadzają je we właściwe rubryki. Dzięki temu księgowość jest prowadzona w sposób zgodny z aktualnie obowiązującym prawem.

Anna Klupczyńska

Anna Klupczyńska

Licencjonowana księgowa z przeszło 25-letnim doświadczeniem.

Blog o księgowości

Niniejszy blog księgowy prowadzony jest przez znane biuro rachunkowe w Poznaniu – AK-PLUS Anna Klupczyńska. Dziękujemy za wizytę i docenienie naszego wkładu w rozwój wiedzy na temat zagadnień księgowych. Zapraszamy do obserwowania naszych profilów na portalach społecznościowych!

Ostatnio dodane artykuły

Kategorie artykułów

Bądź na bieżąco